Lindenpark

Zajęcia Gordonowskie

Serdecznie zapraszamy na Certyfikowane Zajęcia Gordonowskie, które już od września będą odbywać się w obu naszych lokalizacjach – W Alei Bielany, poziom + 1 oraz w 
Galerii Dominikańskiej, poziom +1. 

We wtorki o 11:00 spotykamy się w Galerii Dominikańskiej, a w środy o 11:00 w Alei Bielany. 

Nazwa zajęć pochodzi od nazwiska prof. E.E.Gordona, który będąc muzykiem, pedagogiem i psychologiem badał temat zdolności muzycznych u dzieci i zaobserwował, że jako ludzie mamy najwyższe zdolności muzyczne w okresie prenatalnym, niemowlęcym i wczesnym dzieciństwie. 

Nasze zajęcia nie tylko wpływają na rozwój muzyczny, ale także stymulują rozwój mowy, wpływają na rozwój słuchu, wspomagają umiejętność koncentracji uwagi oraz mogą wpływać na rozwój społeczny u dziecka. 

Zajęcia skierowane są dla kobiet w ciąży oraz dzieci w wieku 0-3 lata i ich rodziców. A tak naprawdę nie ma górnej i dolnej granicy wieku, w której człowiek może brać udział w takich zajęciach, bo na każdym etapie rozwoju zajęcia gordonowskie są wartościowe!

Najważniejsze cechy zajęć gordonowskich:
• Muzyka prezentowana jest w formie śpiewanek oraz rytmiczanek.
• Śpiewankom i rytmiczankom towarzyszy ciągły, improwizowany ruch.
• Proces uczenia się muzyki jest podobny do nauki mowy zatem najpierw słuchamy – mówimy – czytamy – piszemy.
• Najlepiej zacząć umuzykalniać dziecko 9 miesięcy przed jego narodzinami – czyli im wcześniej, tym lepiej!
• Do 2 roku życia śpiewamy piosenki bez użycia słów lub z ich minimalną ilością, zazwyczaj na neutralnych sylabach (,,ma ma, pa pa, ba ba” ).
• Na zajęciach nie ma podkładów, puszczonej muzyki, instrumentów harmonicznych (pianino, gitara). Jedyna muzyka jaka występuje, to ta tworzona przez nasze głosy!

Cena pojedynczych zajęć to 59 zł. Cena za karnet na 4 wejścia to 199 zł. 
Cena obejmuje wejście na zajęcia oraz pół godzinną zabawę na naszej sali Linden Park. 

Zapisy pod numerem +48 573 009 006 oraz mailowo biuro@lindenwood.eu

Zajęcia prowadzi Małgorzata Tutko (Gosha Vocal Doula) – wokalistka, nauczycielka muzyki, instruktorka zajęć gordonowskich, doula, instruktorka międzynarodowego programu BellydanceBirth®.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top